שגרירות רומניה בישראל מקבלת בקשות של ישראלים לאזרחות רומנית ודרכון רומני. השגרירות הרומנית מספקת טפסים למילוי ומאפשרת את הגשתם למוסדות הרלוונטים ברומניה, לצורך המשך התהליך עד לאישור הבקשה.

מאמר זה יספק לכם את כל המידע הרלוונטי אודות ההתנהלות מול שגרירות רומניה ומילוי הטפסים לצורך הוצאת אזרחות רומנית או דרכון רומני.

הוצאת אזרחות רומנית באמצעות שגרירות רומניה

אזרחים ישראלים המעוניינים להוציא אזרחות רומנית או דרכון רומני, עושים זאת באמצעות שגרירות רומניה.

לשגרירות מחלקה קונסולרית המטפלת בבקשות, מעבדת אותן, עורכת פגישות עם המבקשים ומנהלת מול הגורמים הרלוונטים ברומניה את הטיפול בבקשה.

מאחר והוצאת אזרחות רומנית היא הליך בירוקרטי סבוך, מומלץ לקרוא בעיון את ההנחיות במאמר זה ובמאמרים נוספים באתר, על מנת להיערך מבעוד מועד. חשוב לדעת שהוצאת אזרחות רומנית והוצאת דרכון רומני אינם תהליכים פשוטים ודורשים הבנה של החוק ומילוי הטפסים הדרושים באופן מדויק וללא טעויות. כל שגיאה הנעשית תוך כדי התהליך עשויה במקרה הטוב לעכב את הטיפול בבקשה באופן משמעותי ובמקרה הרע אף להביא לדחיית הבקשה.

אנו ממליצים לכם בכל שלב לבדוק מראש את הזכאות לאזרחות רומנית בטופס המקוון כאן, לקרוא את המדריך המלא להוצאת אזרחות רומנית והמדריך להוצאת דרכון רומני, בנוסף הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכל עת לשיחת ייעוץ ראשוני חינם וללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500.

ניהול הליך הוצאת אזרחות רומנית ע"י שגרירות רומניה

שגרירות רומניה מספקת מידע וטפסים למעוניינים בהגשת בקשה לאזרחות רומנית או דרכון רומני. מאחר שהשגרירות מורכבת ברובה מנושאי משרה רומנים, מומלץ להגיע למקום עם מתורגמן דובר רומנית (במידה ואינכם דוברי רומנית).

הגשת הבקשה לאזרחות רומנית ודרכון רומני כרוכה במילוי טפסים בשפה הרומנית, המסופקים על ידי שגרירות רומניה. בנוסף יש להצטייד במסמכים המאוששים את זכאות המבקש לאזרחות רומנית, כאשר הם מאושררים ומוכנים להגשה.

מאחר ומגישי הבקשה תלויים בטיפולם המסור של עובדי שגרירות רומניה, אנו ממליצים בחום על התנהלות מנומסת, הוגנת ומכובדת מול פקידי השגרירות.

טיפים חשובים בהוצאת אזרחות רומנית בשגרירות רומניה

1. הצטיידו בכל הניירת הדרושה מבעוד מועד! אם אינכם יודעים מהי הניירת הדרושה, קראו את המדריך המלא שלנו להוצאת אזרחות רומנית, או המדריך המלא להוצאת דרכון רומני.

2. בכל התנהלות בהליך היעזרו בדובר רומנית. בין אם מדובר בקרוב משפחה, חבר או גורם מקצועי. ידיעת השפה הרומנית, אף שאינה נדרשת על ידי מגיש הבקשה, מזרזת את הטיפול בה, מונעת טעויות ומשפרת את הסיכויים.

3. בדקו היטב שכל החומרים המוגשים על ידכם לצורך הטיפול בבקשה, מאושרים ומאושררים כנדרש בחוק. אם אינכם יודעים אלו מסמכים עליכם לאשר וכיצד לאשרם, קראו את המדריך המלא להוצאת אזרחות רומנית או המדריך המלא להוצאת דרכון רומני.

4. מלאו את הטפסים הדרושים – טפסים אלו מסופקים על ידי אתר שגרירות רומניה. כמו כן, לנוחיותכם, ניתן להוריד את הטפסים בקישור הבא.

5. מומלץ להגיע לשגרירות רומניה בשעות הבוקר המוקדמות, על מנת להימנע מהמתנה ממושכת. אף על פי שקבלת הקהל מתחילה בשעה 9:00, ניתן להירשם אצל עורך רשימת הביקורים, בין השעות 7:00 – 9:30 בבוקר.

6. אם יש בידיכם אזרחות רומנית ואתם מעוניינים בהוצאת דרכון רומני, יש לקבוע תור מראש. בהמשך הדף מצויים פרטי יצירת הקשר עם הגורמים הרלוונטיים בשגרירות רומניה.

פרטי יצירת קשר עם שגרירות רומניה

כתובת שגרירות רומניה: רחוב אדם הכהן 24, תל אביב 64585
שעות קבלת קהל: ימים ב' – ו' בשעות 9:00 – 16:30. מומלץ להגיע כבר מ- 7 ולהירשם בתור.
כתובת מייל:office_romania@bezeqint.net
אתר אינטרנט באנגלית:http://telaviv.mae.ro/en

המחלקה הקונסולרית של רומניה: רחוב שוהם 2, רמת גן, 52510, מגדלי פז 2, קומה 8
מספרי טלפון לבירורים וקביעת תורים: 03-5244644 ; 03-5242482 ; 03-5290611 ; 03-5290613
מספר פקס: 03-5230066
כתובת מייל:consul_romania@bezeqint.net
שעות קבלת קהל: ימים ב' – ו' בשעות 9:00 – 16:30. מומלץ להגיע כבר מ- 7 ולהירשם בתור.