מדוע אזרחות רומנית כה מבוקשת

במציאות הישראלית העכשווית רבים חושקים באזרחות אירופאית.
אזרחות רומנית היא דרכם של רבים להגשים חלום זה, חלום שבסופו מתקבל הדרכון הרומני ושעריהן של מדינות האיחוד האירופי נפתחים לרווחה.

אזרחות רומנית – חלום אירופאי

romanian-passportאזרחי מדינת ישראל חווים מאז ומתמיד קשיים קיומיים יומיומיים. חוסר יציבות ביטחונית, חשיפה לפיגועים, קרבות בגבולות, איומים מצד שכנותיה ובראשן איראן.

למצב הביטחוני מצטרף מצב כלכלי לא פשוט, של משק קטן, ריכוזי מאוד, עם אבטלה גבוהה.

לכן, למרות שרבים מאיתנו לא באמת מתכוונים לעשות מעשה ולעזוב את הארץ, אנו עדיין עסוקים בחשיבה על חלופות אפשריות למצב ויצירה של מעין "תעודת ביטוח".

מאחר שיותר ממיליון ישראלים היו או הינם יוצאי אירופה וצאצאיהם – יש באפשרותם להוציא אזרחות אירופאית כלשהי, דוגמת אזרחות רומנית.

הוצאת אזרחות רומנית

החל משנת 2007, הפכה רומניה לחברה מלאה באיחוד האירופי. ככזו, יכולים אזרחיה לנוע באופן חופשי באירופה, לקבוע את מקום מושבם ולעבוד בכל מקום באירופה, לרכוש נדל"ן ולנוע בנמלי האוויר והים בין מדינות אירופה, באופן מהיר וקל.

מכאן שאזרחות רומנית פותחת בפניכם את השער לחיות בלונדון, בפאריז, בברצלונה, במדריד…

כמובן שמלבד אותם אנשים שמעוניינים באזרחות רומנית אירופאית, רק לשם הביטחון, יש רבים שימצאו בה שימושים ממשיים נוספים:

סטודנטים יכולים ליהנות מלימודים חינם במוסדות הממלכתיים באירופה, אותם מוסדות נחשקים, הגובים מזרים שכר לימוד גבוהה ביותר, ומאמירים קשיים רבים על הקבלה למי שאיננו אירופאי.

אנשי עסקים יכולים לנוע באופן חופשי ומהיר, ללא צורך לעמוד בתורים ארוכים של בעלי דרכון זר. באפשרותם לבצע ביתר קלות עסקאות נדל"ן – מבלי שיזדקקו לאדם מקומי, או לפתוח חברה לצורך היתר הרכישה.

זוגות צעירים יכולים להגדיל את רווחתם וליהנות משכר גבוה יותר, עלויות מחייה נמוכות משמעותית מישראל ובסופו של יום רווחה כלכלית גבוהה.

מבוגרים עשויים ליהנות ממדיניות הרווחה הנדיבה, מכלול השירותים הרפואיים המתקדם, סל התרופות וכד'.

וכמובן שיש גם את אלה שבסך הכל יוכלו להגשים חלום של מגורים לתקופה כלשהי באירופה, לחוות את החיים ביבשת עתירת הנופים, ההיסטוריה, התרבויות העסיסיות.

האם גם אתם זכאים לאזרחות רומנית

בהחלט ייתכן שגם אתם, כמו מאות אלפי ישראלים, זכאים לאזרחות רומנית.
באופן כללי, הזכאות לאזרחות רומנית תלויה בזיקתכם לבעל אזרחות רומנית או מי שהיה בעל אזרחות רומנית.

אם תרצו לברר את מידת זכאותכם לאזרחות רומנית, תוכלו לעשות זאת בטופס בדיקת הזכאות לאזרחות רומנית שכאן. לחלופין, אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות בטלפון 03-6444500, בה נבדוק את מידת זכאותכם לאזרחות רומנית.

דילוג לתוכן