בישראל חיים אזרחים רבים שזכאים לדרכון רומני וטרם מימשו זכאותם. הזכאות לרוב נובעת מאזרחות רדומה של ההורים או הורי ההורים. כך שיש לפעול לחידוש האזרחות הרומנית ולאחר מכן לפעול לחידוש הדרכון הרומני.

בסוף התהליך הזה, הצאצאים זכאים אף הם לדרכון רומני.

האם גם אתם זכאים לחידוש דרכון רומני ומהם היתרונות בהוצאת דרכון שכזה?

כיום מעטים הישראלים שאינם כמהים לדרכון אירופאי (דוגמת דרכון רומני). אפשר לומר אף ש- 90% מהצעירים הישראלים מעוניינים באזרחות נוספת וביתרונות הרבים שהיא מקנה.

נתחיל מתחושת החופש שדרכון רומני מספק. הידיעה שבכל רגע נתון אתה יכול פשוט לקום ולהעתיק את מקום מגוריך ומרכז חייך לכל ארץ באירופה. בנוסף הדרכון הרומני מאפשר למחזיק בו לעבוד בכל מדינה באירופה ללא צורך בהוצאת אשרות עבודה מיוחדות. פשוט מחליטים – ונוסעים. יש גם את אלה שההחלטה להוציא דרכון רומני נובעת אצלם מתוך רצון ללמוד באחד ממוסדות הלימוד באירופה. מדינות האיחוד האירופי מסבסדות באופן מלא או חלקי את הלימודים לאזרחי האיחוד, כך שאם תחזיקו בדרכון רומני ותרצו ללמוד, תוכלו לעשות זאת בחיסכון משמעותי.

קיימות עוד סיבות מגוונות שבגללן אנשים בוחרים בחידוש דרכון רומני – ביטחון, דאגה לילדים, עשיית עסקים באירופה באופן חופשי, היכולת לרכוש נדל"ן או להקים חברות בצורה פשוטה יותר ועוד.

צריך לזכור שחידוש דרכון רומני מהווה הוצאה נמוכה יחסית וחד פעמית, ובסופה מקבלים דרכון שיזכה אתכם לעד בתנאים האמורים.

מי זכאי לחידוש דרכון רומני

חוק האזרחות הרומני מונה מספר מקרים בהם מוקנית אזרחות רומנית לאדם. בין היתר החוק מונה אימוץ על ידי אזרח רומני, לידה לאזרח רומני וכד'.

הבסיסי המשפטי עליו מבוססות רוב הבקשות לחידוש דרכון רומני, נובעת מהאפשרות השלישית – לרוב מדובר במי שהיו אזרחי רומניה ואזרחות זו לא חודשה או נשללה מהם מכל מיני סיבות היסטוריות. אזרחים אלו עלו ארצה, הקימו כאן משפחות, חיים את חייהם, הביאו צאצאים כשבינתיים אזרחותם הרומנית "רדומה".

במסגרת הליך הוצאת דרכון רומני לצאצאים, אנחנו "נעורר" ראשית את האזרחות הרומנית של ההורים או הסבים. לאחר חידוש הדרכון הרומני שלהם, נעבור לשאר הצאצאים ונוציא עבורם אזרחות רומנית.

אלו מסמכים נדרשים לחידוש דרכון רומני

בקשה לחידוש דרכון רומני היא הליך פרוצדורלי המצריך ידע בשפה הרומנית על מנת לארגן את הבקשה ולאסוף את כלל המסמכים הנדרשים ברומנית.

אפשר למנות 2 סוגים עיקריים של מסמכים הדרושים להוצאת האזרחות הרומנית:

  • מסמכים המעידים על הזכאות – דוגמת תעודות לידה מרומניה של המבקש.
  • מסמכים שמצביעים על הקשר בין האזרח למגיש הבקשה – לדוגמא – תמצית רישום ממשרד הפנים בישראל המעיד שהאזרח הוא בנו של יליד רומניה, תעודת לידה וכד’.
  • מסמכים פרוצדורלים אותם החוק דורש, כגון, תעודת יושר ממשטרת ישראל, תעודת לידה של מגיש הבקשה וכד.
  • טפסי פורמליים של הבקשה – ניתן להשיג טפסים אלו בשגרירות רומניה בישראל.

כיצד מבוצע הליך חידוש דרכון רומני

משרדנו מבצע מזה שנים רבות הליכים של חידוש דרכון רומני למי שהיו אזרחי רומניה ולצאצאציהם. במסגרת הטיפול אנו עמלים על איסוף המסמכים, איתור תעודות הלידה, כתיבת הבקשה, הגשתה וטיפול מלא ושוטף מול הרשויות.

אם אתם מעוניינים בחידוש דרכון רומני – צרו עימנו קשר כעת בטלפון 03-6444500