חידוש דרכון רומני

בישראל חיים אזרחים רבים שזכאים לדרכון רומני וטרם מימשו זכאותם. הזכאות לרוב נובעת מאזרחות רדומה של ההורים או הורי ההורים. כך שיש לפעול לחידוש האזרחות הרומנית ולאחר מכן לפעול לחידוש הדרכון הרומני. בסוף התהליך הזה, הצאצאים זכאים אף הם לדרכון רומני. מאמר זה מספק מדריך שלב אחר שלב כיצד לחדש דרכון רומני, ובכך להבטיח חוויה נטולת הטרדות.

כיצד מחדשים דרכון רומני?

חידוש דרכון רומני פג תוקף הוא תהליך פשוט הדורש ממך הגשת מסמכים ואגרות הנדרשים לקונסוליה או לשגרירות הרומנית הקרובה ביותר. כחלק מתהליך חידוש דרכון רומני יהיה עליך לאסוף ולהגיש מסמכים רלוונטיים עליהם נפרט בהמשך המדריך.

האם גם אתם זכאים לחידוש דרכון רומני ומהם היתרונות בהוצאת דרכון שכזה?

כיום מעטים הישראלים שאינם כמהים לדרכון אירופאי (דוגמת דרכון רומני). אפשר לומר אף ש- 90% מהצעירים הישראלים מעוניינים באזרחות נוספת וביתרונות הרבים שהיא מקנה.

נתחיל מתחושת החופש שהוא מספק, הידיעה שבכל רגע נתון אתה יכול פשוט לקום ולהעתיק את מקום מגוריך ומרכז חייך לכל ארץ באירופה. בנוסף הוא מאפשר למחזיק בו לעבוד בכל מדינה באירופה ללא צורך בהוצאת אשרות עבודה מיוחדות. פשוט מחליטים – ונוסעים. יש גם את אלה שההחלטה להוציא את הדרכון נובעת אצלם מתוך רצון ללמוד באחד ממוסדות הלימוד באירופה. מדינות האיחוד האירופי מסבסדות באופן מלא או חלקי את הלימודים לאזרחי האיחוד, כך שאם תחזיקו בו ותרצו ללמוד, תוכלו לעשות זאת בחיסכון משמעותי. קיימות עוד סיבות מגוונות שבגללן אנשים בוחרים בחידושו – ביטחון, דאגה לילדים, עשיית עסקים באירופה באופן חופשי, היכולת לרכוש נדל"ן או להקים חברות בצורה פשוטה יותר ועוד. צריך לזכור שחידוש דרכון פג תוקף מהווה הוצאה נמוכה יחסית וחד פעמית, ובסופה מקבלים דרכון רומני שיזכה אתכם לעד בתנאים האמורים.

מי זכאי לחידוש דרכון רומני שפג תוקפו?

חוק האזרחות הרומני מונה מספר מקרים בהם מוקנית אזרחות רומנית לאדם. בין היתר החוק מונה אימוץ על ידי אזרח רומני, לידה לאזרח רומני וכד'. הבסיס המשפטי עליו מבוססות רוב הבקשות לחידוש דרכון רומני פג תוקף  זה, נובעת מהאפשרות השלישית – לרוב מדובר במי שהיו אזרחי רומניה ואזרחות זו לא חודשה או נשללה מהם מכל מיני סיבות היסטוריות. אזרחים אלו עלו ארצה, הקימו כאן משפחות, חיים את חייהם, הביאו צאצאים כשבינתיים אזרחותם הרומנית "רדומה". במסגרת הליך הוצאת דרכון רומני לצאצאים, אנחנו "נעורר" ראשית את האזרחות הרומנית של ההורים או הסבים. לאחר חידוש הדרכון שלהם, נעבור לשאר הצאצאים ונוציא עבורם אזרחות רומנית.

חידוש דרכון רומניאלו מסמכים נדרשים לחידוש דרכון רומני?

תהליך חידוש דרכון רומני שפג תוקפו מורכב ממספר מסמכים וטפסים אותם יש להביא לשגרירות רומניה. בקשה לחידוש הדרכון הרומני היא הליך פרוצדורלי המצריך ידע בשפה הרומנית על מנת לארגן את הבקשה ולאסוף את כלל המסמכים הנדרשים ברומנית.

אפשר למנות 9 סוגים עיקריים של מסמכים הדרושים להוצאת האזרחות הרומנית:

 • מסמכים המעידים על הזכאות – דוגמת תעודות לידה מרומניה של המבקש.
 • מסמכים שמצביעים על הקשר בין האזרח למגיש הבקשה – לדוגמא – תמצית רישום ממשרד הפנים בישראל המעיד שהאזרח הוא בנו של יליד רומניה, תעודת לידה וכד’.
 • מסמכים פרוצדורלים אותם החוק דורש, כגון, תעודת יושר ממשטרת ישראל, תעודת לידה של מגיש הבקשה וכד.
 • טפסים פורמליים של הבקשה – ניתן להשיג טפסים אלו בשגרירות הרומנית בישראל.
 • תעודת זהות רומנית (הוכחת תושבות)
 • הדרכון הרומני העדכני ביותר
 • רישיון נישואין (אם רלוונטי)
 • תמונות בגודל דרכון
 • מעטפה מבוילת עם כתובתך

הכנת מסמכים אלה לפני תחילת תהליך החידוש תקל ותזרז את המשימה.

הוצאת תמונות לדרכון

בעת חידוש הדרכון הרומני שלך, עליך לספק שתי תמונות בגודל 2 אינץ' על 2 אינץ' לדרכון. תמונות אלה חייבות לעמוד במפרט מסוים, כגון:

 • תמונות צבע על רקע בהיר אחיד
 • מבט פנים ללא הפרעות (ללא כובעים, משקפיים או שיער המכסים את הפנים)
 • הבעה ניטרלית

חשוב לעמוד בדרישות אלה, שכן תמונות שאינן עומדות בהן עלולות לגרום לעיכובים או לדחיית הבקשה שלך.

הגשת בקשה לחידוש דרכון

לאחר שאספת את המסמכים והתמונות הנדרשים, בצע את השלבים הבאים כדי להגיש בקשה לחידוש הדרכון הרומני שלך:

 1. פנה לקונסוליה או לשגרירות הרומנית הקרובה ביותר כדי לבקש טופס בקשה לחידוש דרכון רומני. הם עשויים לשלוח לך את הטופס בפקס או לספק קישור להורדה שלו באינטרנט.
 2. מלא את טופס הבקשה לחידוש דרכון רומני, תוך הקפדה שכל המידע מדויק ומעודכן.
 3. הגישו את הבקשה המלאה שלכם, יחד עם המסמכים הנדרשים (תעודת זהות רומנית, הדרכון הרומני העדכני ביותר, תעודת לידה, רישיון נישואין אם רלוונטי, תמונות בגודל דרכון ומעטפה מבוילת עם כתובתכם) לקונסוליה או לשגרירות הרומנית הקרובה ביותר.
 4. צרפו את דמי העיבוד לחידוש הדרכון בצורת המחאת כסף. צרו קשר עם הקונסוליה או השגרירות כדי לאשר את הסכום ואת אמצעי התשלום.
 5. המתינו שהדרכון המחודש שלכם יגיע בדואר. זמני העיבוד עשויים להשתנות, לכן מומלץ להגיש את הבקשה זמן רב לפני כל נסיעה מתוכננת.

חידוש דרכון רומני לקטין

בעת חידוש דרכון רומני לקטינים, תצטרכו לקבל אישור משני ההורים. בנוסף, אם שיניתם את שמכם לאחר נישואין או מכל סיבה אחרת, עליכם לספק תרגום רומני מאושר של המסמכים הרלוונטיים (כגון תעודת נישואין) יחד עם הבקשה שלכם.

איך ניתן לקבוע תור לשגרירות רומניה בישראל?

שגרירות רומניה, יחד עם משלחות דיפלומטיות רבות אחרות, משדרגות ומשפרות לאחרונה את המערכות שלה, מה שמאפשר לאנשים לקבוע פגישות דרך אתר האינטרנט של השגרירות שכתובתו https://telaviv.mae.ro/en. בשנים קודמות, קביעת פגישה בשגרירות רומניה בישראל הצריכה יצירת קשר עם מוקד השיחות של השגרירות, תהליך שכלל לעתים קרובות זמני המתנה ארוכים. כיום, ניתן לקבוע פגישות תוך דקות דרך אתר האינטרנט של השגרירות. מדריך זה מספק הוראות שלב אחר שלב כיצד לקבוע פגישה בשגרירות רומניה דרך הפלטפורמה המקוונת שלה.

 1. כדי להתחיל את תהליך קביעת הפגישה בשגרירות רומניה, גשו למערכת קביעת הפגישות של השגרירות באמצעות הקישור שסופק.
 2. לאחר הכניסה למערכת קביעת הפגישות, בחרו את סוג השירות הרצוי מתוך האפשרויות הזמינות.
 3. לאחר בחירת השירות, הזינו מידע אישי, ציינו את מיקום הקונסוליה המועדף, צרפו את המסמכים הנדרשים לשירות הנבחר ושלמו עבור הזמנת הפגישה.
 4. לאחר השלמת שלבי המידע האישי, הגשת המסמכים והתשלום, החומרים שהוגשו יועברו לקונסוליה הרומנית לאישור. לאחר האישור, תתואם פגישה עם השגרירות, מה שיסיים את תהליך הזמנת הפגישה. שימו לב שעשויים לחול חיובים.

מדוע מומלץ לבצע הליך חידוש דרכון רומני במשרד עו"ד פינקו ברקן ?

משרד עו"ד פינקו ברקן מבצע מזה שנים רבות הליכים של חידוש דרכון רומני למי שהיו אזרחי רומניה ולצאצאציהם. במסגרת הטיפול אנו עמלים על איסוף המסמכים, איתור תעודות הלידה, כתיבת הבקשה, הגשתה וטיפול מלא ושוטף מול הרשויות.

לסיכום

חידוש דרכון רומני עשוי להיראות כמשימה מרתיעה, אך עם הכנה זהירה ושימת לב לפרטים, תוכלו לנווט בתהליך בקלות. על ידי איסוף המסמכים הנדרשים, קבלת תמונות דרכון תואמות ועמידה בשלבי הגשת הבקשה המפורטים במדריך זה, תהיו בדרך הנכונה לקבלת הדרכון הרומני המחודש שלכם. זכרו לקחת בחשבון כל נסיבות מיוחדות, כגון חידוש דרכון לקטין או עדכון מידע אישי, כדי להבטיח חווית חידוש חלקה ומוצלחת.

אם אתם מעוניינים בחידוש דרכון רומני – צרו עימנו קשר כעת בטלפון 03-6444500

 

שאלות נוספות

האם ניתן לחדש דרכון רומני ללא כל המסמכים הרלוונטיים?

אכן ניתן לחדש דרכון רומני ללא כל המסמכים, התנאי הבסיסי לקבלת אזרחות הוא הצגת הוכחה ללידה באמצעות תעודת לידה רומנית (Certificat de naștere). לאנשים רבים הזכאים לכך או לצאצאיהם הזכאים ו/או לנכדיהם עשויה שלא להיות תעודת לידה ו/או מסמכים רומניים. במקרים כאלה, השירות שלנו מקל על הוצאת תעודת לידה ישירות ברומניה, כחלק בלתי נפרד מהסיוע שלנו.

מה המחיר של חידוש דרכון רומני? 

בהנחה שכל המסמכים "תקינים" ואינם כרוכים בעיכובים בשל סיבות כגון אובדן תעודות או צורך ב"המצאת מסמכים מחדש" ברומניה, עלות דמי החידוש עומדים על כ 500 ש"ח לערך, חשוב להגיד שהמחירים משתנים מעת לעת לכן יש להתעדכן בשינויים.

דילוג לתוכן