קניית דירה בבוקרשט

מדוע מומלץ לקנות דירה להשקעה?  

יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע את מיטב כספם מעבר לים, במסגרת הליך של רכישת דירה  להשקעה. קניית דירה בבוקרשט הפכה בשנים האחרונות לנפוצה מאד בקרב רבים והיא מציעה לא מעט יתרונות, העולים על האפשרות של רכישת דירה בישראל. יש מגוון רחב מאד של נכסים למכירה בבוקרשט עצמה, בירת רומניה, נכסים אטרקטיביים המציעים תשואה גבוהה. לצד היתרונות חשוב לזכור שמדובר בהליך שנעשה בחו"ל, הליך המצריך ליווי משפטי צמוד כדי למנוע טעויות ולשמור על זכויותיהם של כל הצדדים. מסיבה זו סיוע של עו"ד המתמחה בכך הוא בגדר חובה והדרך הנכונה להתמודד עם האתגר.

אלו השקעות נדל"ן מניבות קיימות בבוקרשט?

רומניה, מעבר להיותה יעד תיירותי אהוב כל כך, הפכה בשנים האחרונות, כאמור, ליעד משיכה למשקיעים רבים, המחפשים דירות למכירה. קניית דירה בבוקרשט היא הזדמנות לנצל את הקיים וליהנות מתשואה אטרקטיבית, אותן מניבות דירות רבות בעיר הגדולה. הסיפור של ההליך הזה והפיכות לפופולארי כל כך התחיל מיד לאחר המשבר הכלכלי העולמי שאירע בשנת 2008.

המשבר הזה ש"תפס" אמריקאים רבים בארה"ב בהפתעה גמורה, הגיע למדינות נוספות בעולם והפך לכדור שלג של ממש ובמהירות רבה. לפיכך נרשמו ירידות מחירים משמעותיות הרלוונטיות לעולם הנדל"ן, ירידות שהיו בשיאן בטווח השנים 2008 עד 2013. הדבר קרה גם ברומניה עד ל2013, אז החלה הממשלה המקומית לפעול למען שיפור המצב הכלכלי במדינה. כיום, בהשוואה לאותן שנים, אכן חלה עלייה מסוימת, אולם בהשוואה לנכסים בישראל, מדובר בעלייה מתונה ובמחירים נמוכים יחסית. מסיבה זו רבים מחפשים השקעות נדל"ן בבוקרשט, שם מחירי השכרת הדירה גבוהים יותר מבערים אחרות, פחות מרכזיות, אך עדיין עלות הדירה עצמה עבור המשקיע נמוכה יותר ביחס לישראל.

השקעות הנדל"ן המניבות ביותר הן אלו שנמצאים, כאמור, בערים גדולות, כאשר בוקרשט היא המובילה ברשימה. מדובר בעיר גדולה מאד, עיר עם קרוב לשני מיליון תושבים שחיים רק בה ועוד 3 מיליון שחיים בסביבה הקרובה. העיר מושכת אליה המונים, כולל צעירים, והיא משמשת כמרכז חיים תוסס, מודרני ומצליח במדינה. מכיוון שהיצע הדירות לא גבוה, והביקוש הוא רב במיוחד (כפי שקורה בכל עיר גדולה ומרכזית) עולים מחירי הדיור, וכך גם ההשכרה עצמה. מי שבוחר לרכוש דירה להשקעה בבוקרשט יוכל למצוא בקלות שוכרים וליהנות מתשואה גבוהה.

השקעות נדלן בבוקרשטמהם היתרונות של השקעות נדל"ן בבוקרשט?

השקעות נדל"ן בבוקרשט נחשבות לפופולאריות בקרב ישראלים ומשקיעים מכל העולם, ולא בכדי. כפי שציינו מעלה מדובר בעיר מרכזית ובולטת מאד במדינה, עיר עם ביקוש גבוה מאד. מחירי דירות בבוקרשט, בהשוואה לאלה שבישראל, נמוכים יותר, אך במקביל השכירות בהחלט משתלמת למשקיעים. העיר נמצאת בתנופה ללא הפסקה, היא מתקדמת, מתפתחת מאד ורבים מעוניינים להקים בה את ביתם, בין אם אלה צעירים ובין אם משפחות עם ילדים. הביקוש לדירות שכורות יהיה תמיד גבוה ולכן זוהי השקעה בטוחה. בשנים האחרונות צצים בעיר פרויקטים רבים של בנייה, המהווים חלופה טובה לדירות הישנות יותר שבה. הפרויקטים האלה מעלים את איכות החיים בעיר ומושכים אליהם המונים שרוצים ליהנות מכל הטוב שמציעה העיר, ובמקביל מדירה נוחה ונעימה המספקת מענה למגוון של צרכים.

למה כדאי לרכוש דירה בבוקרשט?

יש לא מעט סיבות מדוע קניית דירה בבוקרשט היא החלטה נכונה:

  1. עיר שמושכת אליה רבים – בוקרשט יכולה להתאים לקהלים שונים. לרווקים ורווקות, למשפחות עם ילדים וגם למבוגרים יותר. זוהי עיר עם אוניברסיטאות, עיר עם מוסדות חינוך רבים – בתי ספר וגנים, עיר עם שלל של אטרקציות וגם מערכות מודרניות ומסודרות מאד, המספקות לתושבים איכות חיים גבוהה ובייחוד נוחות רבה. זוהי עיר שלא עוצרת לרגע, אך עדיין בהשוואה לערים אחרות במערב אירופה, היא נותרה זולה יחסית לתושביה.
  2. צמיחה יציבה ומרשימה – נכון להיום, בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות, מציגה רומניה צמיחה רבה מאד ויציבות כלכלית מרשימה. האבטלה שבה היא מהנמוכות ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי והבנקים שבה מפגינים איתנות פיננסית שקשה להתעלם ממנה. מבחינה זו זה בדיוק הזמן לקנות דירה להשקעה בבוקרשט וגם תקופה בטוחה מאד לעשות את ההליך.
  3. מדיניות מיסוי נוחה ותמרוץ אטרקטיבי למשקיעים זרים – ישראלים ומשקיעים זרים אחרים יכולים ליהנות ממדיניות מקומית שבאה לקראתם ומעודדת השקעות בעיר ובמדינה בכלל. המשמעות לכך בפועל היא מתן הטבות ומענקים על ידי חברות בינלאומיות שונות שפתחו מרכזים ברומניה וגם יצירת מערכת בירוקרטית יעילה מאד שמאפשרת התמודדות קלה ופשוטה עם ההליך עצמו. בנוסף, ישנו הסכם בין רומניה לישראל, שנחתם בעבר, המונע תשלום כפול של מס, מה שמגן משמעותית על המשקיעים הישראלים מפני הוצאות גבוהות מאד, שלעיתים הן הקובעות האם ועד כמה אותה עסקה משתלמת עבורם.
  4. ביקוש רב ומגוון רחב של אפשרויות – בבוקרשט, כעיר מרכזית תוססת שמושכת אליה רבים, יש מבחר רחב מאד של אפשרויות ודירות בגדלים שונים, המוצעות למכירה. מעבר לכך הביקוש למגורים בעיר עצמה הוא גבוה ותמיד יהיה כך.
  5. פרויקטים רבים של נדל"ן להשקעה ברחבי העיר – בשנים האחרונות, ובעיקר בשל הביקוש, עולים וצצים המוני פרויקטים רבים חדשים של דירות להשקעה בעיר, דירות מסוגננות ויפות המציעות שלל של יתרונות למתגוררים בהן (השוכרים) וגם לקונים עצמם. דירות אלו צפויות להיבנות באזורים מרכזיים בעיר ולהציע תשואה גבוה למשקיעים בהן.

מה מחירי הדירות להשקעה בבוקרשט?

מחירה הממוצע של דירה סטנדרטית בבוקרשט עומד על כ-2,100 אירו למ"ר, לדירה מתקדמת יותר 4,000 אירו למ"ר ולדירה יוקרתית 7,000 אירו למ"ר. בפועל, אם נעשה את החישוב מדובר בעלות של כחצי מיליון ₪ לערך עבור דירה סטנדרטית בגודל של 80 מ"ר או 1 מיליון ₪ בגודל כפול מכך. בהשוואה לישראל, ועל אחת כמה וכמה לערים גדולות ומרכזיות כמו תל אביב וחיפה, למשל, שבהן הביקוש הוא רב, אין ספק שמדובר בעלות נמוכה במיוחד ההופכת את כל הליך ההשקעה למשתלם.

מה התשואה של דירה בבוקרשט משכירות?

בעוד שבישראל התשואה הממוצעת בשוק הנדל"ן נכון להיום נעה בין 3 אחוזים ל-5 אחוזים (עם תנודות מאד קיצוניות), התשואה ממנה יוכלו ליהנות משקיעים בדירות להשכרה בבוקרשט נעה בין 7 אחוזים ל-12 אחוזים, יחד עם שוק שהוא יציב יחסית. המשמעות לכך בפועל היא תשואה גבוהה במיוחד בהשוואה לזו המוצעת בישראל והליך אטרקטיבי ומשתלם מאד עבור המשקיעים. וכשמדובר ברצון להשקיע לא מעט כסף בדירה להשקעה, תשואה גבוהה וביטחון הם יתרונות משמעותיים בעסקה עצמה.

רכישת דירה להשקעה, ולא משנה היכן, היא אתגר של ממש הכרוך בבירוקרטיה לא פשוטה ובהוצאות כספיות גבוהות במיוחד. כשמדובר ברכישת דירה להשקעה במדינה זרה, כמו רומניה, הרי שעומדות בפני הרוכש לא מעט החלטות שעליו לבצע, ובייחוד כשזהו יעד שאיננו מוכר לו. שוקלים לרכוש דירה בבוקרשט לצרכי השקעה? אם כן, ליווי צמוד של עו"ד המתמחה בתחום הוא הדרך הנכונה להתמודד עם המשימה. עו"ד אייל ברקן ישמח לעמוד לרשותכם לאורך כל שלבי ההליך ולסייע לכם בכל עניין הרלוונטי לכך. לפרטים אודות השירות ומענה לכל שאלה, צרו קשר בטלפון 03-6444500

 

 

דילוג לתוכן