השקעות ברומניההתשואה החלומית וההזדמנויות הרבות הגלומות בשוק הרומני המתפתח, גורמות לישראלים רבים לנהור אחר השקעות ברומניה.

אז לפני שאתם מבצעים רכישה או השקעה כלשהי הקשורה ברומניה, אנו מציעים לכם לקרוא את המאמר הקצר הזה, שעשוי לחסוך לכם הרבה כאב ראש ולעיתים גם אובדן כספי של ממש.

ביצוע השקעות ברומניה בתבונה

מאמר זה כולל מספר עצות שנכונות לא רק להשקעות ברומניה, אלא לכל השקעה שאתם עשויים לעשות בחו"ל.

מרבית הישראלים המשקיעים ברומניה הם אנשים חסרי ניסיון בהשקעות, אשר נקרתה בפניהם הזדמנות. זו יכולה להיות קרקע ברומניה, דירה, קבוצת רכישה, שותפות בחברה וכד'.

השילוב של חוסר הידע, הדין השונה מהדין הישראלי, השפה הזרה והמרחק הגיאוגרפי, עשויים להוביל לקושי ממשי בניהול השקעות ברומניה, מימושן והפקת הרווחים מהן.

לכן, בטרם ביצוע השקעות ברומניה, עצרו לרגע אחד וחשבו על כל אחת מהנקודות הבאות:

לא להיחפז בהשקעות ברומניה

השקעות ברומניה צריכות להיעשות לאחר בדיקה מעמיקה! לעולם אל תקפצו למים לפני שטרחתם לוודא היטב ובאופן בלתי תלוי, מה טיבו של השוק? מה מקובל בתחום זה בו אתם עומדים להשקיע?

לעיתים עדיף להחמיץ הזדמנות, מאשר לעוט לעבר השקעה שבסופה תאבדו זמן, כסף ובריאות.

קחו בחשבון שהשקעות ברומניה הן השקעות בארץ זרה – צאו מנקודת הנחה שהדין אותו אתם מכירים, המנהגים, החובות והזכויות שונים מאלה הנהוגים בישראל. מי שמניח מראש שניהול עסקאות מכר, כריתת חוזים והשכרת דירות מתנהלים באופן זהה לישראל – עשוי לשגות ולשלם מחיר כבד.

מיסוי השקעות ברומניה ותמיכה של עו"ד ורו"ח

כמובן שבשלב מתקדם תצטרכו להיעזר בעורכי דין, שמאים, רואי חשבון וגורמים מקצועיים נוספים לשם ביצוע ההשקעה. מאחר וההשקעות ברומניה, הדין התקף הוא הדין הרומני, ולרוב אנשי המקצוע יהיו רומנים.

מומלץ להיעזר בגורם מקצועי מוסמך, ששורשיו בישראל, על מנת לוודא שאותם אנשי מקצוע רומנים כשירים לניהול ההליך. חשוב במיוחד לוודא שאלו המטפלים בהשקעתכם מבוטחים למקרה של רשלנות מקצועית.

השקעות ברומניה בליווי מומחה לתחום ההשקעה

את ההשקעות ברומניה יש לנהל תמיד עם גורם מקצועי המומחה בתחום ההשקעה, אלא אם כן אתם עצמכם ברי סמכא בתחום וכבר ניהלתם השקעות שכאלה בעבר.

הגורם המקצועי ידע להנחות אתכם באשר לדין הנוהג, המלכודות מהם יש להימנע ולבצע את מכלול הבדיקות הדרוש לשמירה על ביטחונכם וכספכם. על פי רוב לגורם מקצועי יש קשר עם משרדים מקבילים ברומניה, המסוגלים לאושש את המידע וההבטחות הניתנות למשקיע.

גורם מקצועי גם ידע להנחות אתכם אלו בדיקות לבצע, ולעיתים יבצען עבורכם – מה התכנונים העתידיים לסביבה זו בה אתם משקיעים? האם יש מגבלות תכנוניות? האם רגולציה חדשה מאיימת על התשואה שאתם עשויים לקבל?

סיוע וליווי השקעות ברומניה

משרדנו מציע סיוע וליווי של השקעות ברומניה. אם אתם בפתחו של תהליך או מגלגלים אותו ברמת המחשבה. צרו עימנו קשר כבר עכשיו לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות בטלפון 03-6444500