הוזלת עלויות בדרך לאזרחות רומניתהדרך לקבלת אזרחות רומניה רצופה במילוי דרישות וביצוע פרוצדורות, כמו גם תשלום אגרות. לכן, לפני שנכנסים לתהליך קבלת אזרחות רומניה, חשוב מאוד להבין ולדעת כיצד אפשר להוזיל עלויות.

הדרישות בדרך לקבלת אזרחות רומניה

חוק האזרחות של רומניה מתווה את התנאים, אשר מילויים יגרור הענקת אזרחות לפרט מסוים.
הדרישות כוללות, בין היתר, מילוי של טפסים רבים ברומנית, מספר ביקורים בשגרירות רומניה בישראל, תשלום אגרות והמצאת מסמכים מאומתים, מתורגמים ומאושררים המאוששים את זכאות המבקש.

על פי רוב, הישראלים המעוניינים להוציא אזרחות רומניה, מורכבים מצעירים ואנשי עסקים, המעוניינים לשפר את תנאיהם ולזכות בהטבות שונות ובביטחון שמקנה דרכון אירופאי.

אם גם אתם שייכים לאוכלוסיה זו, סביר להניח שאינכם דוברים את השפה הרומנית על בוריה, ולעיתים אינכם דוברים אותה כלל. בנוסף, סביר להניח שיש לכם קושי באיתור המסמכים הנדרשים (אחרי הכל, מי שומר את תעודת הלידה של סבא…)

לצורך מילוי כל הדרישות הכנו עבורכם מדריך כיצד גם אתם תוכלו לקבל אזרחות רומניה.

אך בטרם נפנה אתכם למדריך להוצאת אזרחות רומנית, חשוב לנו לציין בפניכם את המכשולים העיקריים בדרך לאזרחות הרומנית הנכספת.

האם הליך הוצאת אזרחות רומניה יקר?

הליך הוצאת אזרחות רומניה איננו חייב להיות יקר. ולמרות זאת, פעמים רבות אנו נתקלים באנשים ששילמו אלפי שקלים יותר, עקב טעויות ופעולה שגויה מול הרשויות הרומניות.

להלן נמנה את הכשלים העיקריים, שגורמים להאמרת מחיר הוצאת אזרחות רומניה:

1. חוסר הבנה של דרישות התהליך – חוסר הבנה זה נובע לרוב משילוב של הדרישות הקשוחות של השלטונות הרומניים, בהוכחת הזכאות של המבקש, כמו גם חוסר ידיעת השפה הרומנית. מומלץ בחום לקרוא את המדריך להוצאת אזרחות רומניה הנמצא באתר.

2. אי ידיעת השפה הרומנית – מילוי הטפסים הדרושים להוצאת אזרחות רומניה, חייב להיעשות באופן מוקפד. בקשות רבות נדחות על הסף בגלל טעויות קטנות ביותר. דחיית הבקשה גוררת, מעבר לעיכוב, נשיאה בתשלומים נוספים עבור הגשה חוזרת של החומר וכד'. בנוסף, בעת ביקורכם בשגרירות רומניה, מומלץ להגיע עם דובר השפה הרומנית, כדי לנהל את הטיפול בבקשתכם, באופן מהיר וללא טעויות.

3. חוסר תשומת לב בעת מילוי הטפסים הנדרשים – זה אולי נשמע מצחיק, אך דרישת השלטונות לדיוק, בעת בדיקת הטפסים המוגשים, איננה מתפשרת. טעות של אות או ספרה עשויה לגרור דחייה של הבקשה, הכרוכה בהוצאות כספיות נוספות.

4. אי הגשת כל המסמכים הדרושים – אומנם אי ההגשה לא מחייב בהכרח ייקור של התהליך, אך הוא וודאי יגרום לעיכובו. במקרים מסוימים, אם המסמכים לא מוגשים לאחר זמן מה, תידחה הבקשה על הסף ותידרשו להתחיל את התהליך מחדש. לכן הקפידו על הגשה מקצועית של כל המסמכים הנדרשים!

5. הגשה של מסמכים שאינם מאומתים כהלכה – לא דיי במילוי המסמכים אלא יש להגישם באופן מסוים. למשל, מסמכים שאינם מונפקים על ידי שלטונות רומניה, דורשים תרגום ואימות על ידי נוטריון. מי שאיננו ממלא אחר ההנחיות המדוקדקות, צפוי לשאת בעלויות נוספות ועיכוב התהליך.

6. שימוש בנוטריון ומתרגמים – כמובן שהגשת המסמכים לתרגום ואימותם על ידי נוטריון, יגרור עלויות גבוהות ביותר. לכן, אנחנו עובדים עם נוטריון ומתרגמים קבועים, במטרה להוזיל לכם את העלויות.

הוצאת אזרחות רומניה בדרך הזולה והקלה

דרך המלך להוצאת אזרחות רומניה, באופן יעיל וזול, היא טיפול על ידי גורם מקצועי. גורם שכזה ימנע מכם מצבים של לך ושוב, הגשות חוזרות של טפסים, תשלום חוזר של אגרות, ביקורים מיותרים בשגרירות רומניה, תשלומי עתק לנוטריון ישראלי במטרה לתרגם ולאמת את המסמכים הנדרשים על ידי שלטונות רומניה.

אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בכל שלב בטופס יצירת הקשר או בטלפון 03-6444500 לשיחת ייעוץ ראשונית והכוונה ללא תשלום והתחייבות.