הוצאת דרכון רומני הפכה למבוקשת ביותר החל משנת 2007, בה התקבלה רומניה כחברה באיחוד האירופאי.

הוצאת דרכון רומני פותחת את דלתות אירופה בפני בעליו, כך שניתן ללמוד באירופה בשכר לימוד מסובסד, לעבוד באירופה, לרכוש נדל"ן ולאלו החפצים בכך, להעתיק את מקום מגוריהם לתקופות קצרות וארוכות, למקומות הקסומים ביותר באירופה: פאריז, לונדון, ברלין, מדריד, ברצלונה וכד'.

מי זכאי להוצאת דרכון רומני

רק בעלי אזרחות רומנית רשאים להמשיך להליך של הוצאת דרכון רומני. מכאן, בטרם מתחיל התהליך, היחסית מהיר, של הוצאת דרכון רומני, עלינו להיות בעלי אזרחות רומנית.

אם אתם מתעניינים בהוצאת דרכון רומני ואין בידיכם אזרחות רומנית, אתם מוזמנים לקרוא בלינק הבא את המדריך המלא להוצאת אזרחות רומנית.

אם בידיכם אזרחות רומנית, אתם מוזמנים לקרוא את המשך המדריך.

לחסוך בטרחה, כסף ועצבים בהליך הוצאת דרכון רומני

החלטנו לכתוב הקדמה קצרה ומעודדת לאור התסכול הרב והייאוש להם אנו עדים, בקרב אלו שמנסים בכוחות עצמם לפעול להוצאת דרכון רומני.

כולנו מכירים בכך שההתמודדות עם פקידי מדינה, רשויות וגופים גדולים, כרוכה בלא מעט סבל וכאב ראש. במקרים גרועים יותר אנו נדרשים לבזבז זמן יקר, המתנה בתורים ולעיתים אנו משלמים על טעויות כאשר אנו נדרשים להוציא סכומי כסף נוספים כדי לתקנן.

כמובן, שכאשר מדובר במדינה רחוקה, שאת שפתה אינכם דוברים באופן שוטף, וכאשר אינכם רגילים לתרבות, למנהגים ולמוסר העבודה המקומי, כאב הראש גדול שבעתיים.

אם אתם חפצים בהוצאת דרכון רומני, קחו נשימה עמוקה והיאזרו קודם כל בסבלנות. כדאי לשקול פנייה לגורם מקצועי הבקיא ברזי התהליך, לפחות כדי לקבל מושג התחלתי. המדריך מיועד לעזור לכם, אך כמובן שאין הוא יכול לצפות את כל המצבים, שכן המציאות מורכבת ומשתנה.

לפני טיפול בהליך, צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500, בה נוכל לחשוב יחדיו מהי הדרך הנכונה, המהירה והיעילה עבורכם בדרך להוצאת דרכון רומני.

הוצאת דרכון רומני באופן עצמאי

כאמור, הדרך להוצאת דרכון באופן עצמאי פתוחה בפני כל אזרח רומני. דרך זו מפורטת במאמר זה. ויודגש כי יש להקפיד על כל שלבי התהליך באופן מדויק ומלא.

כמובן, אם אתם נתקלים בקושי, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 03-6444500.

שלב ראשון בהוצאת דרכון רומני – בדיקת הזכאות

בטרם תחלו את המלאכה המורכבת של הוצאת דרכון רומני, עליכם להיות בטוחים לחלוטין שיש בידיכם אזרחות רומנית.
רק בעלי אזרחות רומנית יכולים להוציא דרכון רומני!
אם יש בידיכם אזרחות רומנית המשיכו לשלב הבא.
אם אינכם בטוחים באשר לאזרחותכם או למידת זכאותכם לדרכון רומני, תוכלו לבדוק זאת בקלות בלינק הבא לטופס בדיקת זכאות לדרכון רומני.

שלב שני – איתור המסמכים הדרושים להוצאת דרכון רומני

בטרם תוכלו להגיש את בקשתכם להוצאת דרכון רומני, יש להצטייד בכל המסמכים הנדרשים לכך.

קחו בחשבון שבקשה שתוגש ללא כל הטפסים באופן מדויק, עשויה לגרור במקרה הטוב עיכוב בהוצאת הדרכון הרומני ובמקרה הרע, דחיית הבקשה על הסף.

בנוסף, כל מסמך שהוצא מחוץ לרומניה חייב להיות מתורגם לרומנית, מאומת על ידי נוטריון וחתום בחותמת אפוסטיל המאשרת את אמיתותו. כמו כן, כפי שיצוין בהמשך, חלק מהמסמכים הינם בעלי תוקף (למשל תעודת יושר ממשטרת ישראל), וכאשר תוקף זה פג, יש צורך להוציא מסמך חדש. מאחר וחלק מהמסמכים דורשים ידע ברומנית. מומלץ להיעזר בדובר רומנית שוטפת על מנת לוודא שלא נפלה טעות במילוי הטפסים (שימו לב שטעות של אות עשויה לגרום לדחיית בקשה).

באופן פרדוקסלי ניהול ההליך באופן עצמאי עשוי להיות יקר יותר מניהולו על ידי איש מקצוע או משרד מתמחה. בעוד שאדם עצמאי ייאלץ לשאת בעלויות גבוהות ביותר עבור תרגום מסמכים רבים לרומנית, אישורם על ידי נוטריון ואישרורם בחותמת אפוסטיל, משרד מתמחה המעסיק צוות מקצועי קבוע, יבצע את תרגום כל המסמכים, אישורם ואישרורם בעלויות נמוכות מאוד. תוכלו לקרוא כאן על הוזלת עלויות בהליך הוצאת דרכון רומני.

המסמכים הנדרשים לצורך הוצאת דרכון רומני

אלו המסמכים שתצטרכו להגיש לצורך הוצאת דרכון רומני:

  1. תעודת אזרחות על שמכם.
  2. תעודת לידה בשטנץ הרומני עם מספר זהות רומני
  3. תעודת נישואין בשטנץ הרומני עם מספר זהות רומני
  4. טפסי בקשה – את הטפסים ניתן להוריד בלינק הבא או לקבלם בשגרירות רומניה.

תשלום אגרה עבור הוצאת דרכון רומני

הגשת הבקשה כרוכה באגרה של 520 ש"ח.

הגשת המסמכים

ישראלים שנולדו בישראל יכולים להגיש את המסמכים במלואם, לשגרירות רומניה, כשהם מאוגדים באופן מסודר.

מומלץ להגיע לשגרירות רומניה בשעות הבוקר המוקדמות (אפשר להירשם לתור קבלת הקהל כבר משעה 7:00). ככל שתקדימו כך תיחסך מכם עמידה ארוכה בתור. בלינק הבא תוכלו למצוא פרטים אודות שגרירות רומניה, כתובתה ושעות קבלת הקהל.

חשוב לדעת, אנשי השגרירות דוברים בעיקר רומנית, על כן, הגיעו לשגרירות בליווי דובר רומנית.

בסיום הגשת המסמכים תקבלו אישור על הגשתם.

המתנה לטיפול בהוצאת דרכון רומני

לרוב אורך הטיפול כ – 4 שבועות

הוצאת דרכון רומני בדרך הקלה

לא קל להוציא דרכון רומני באופן עצמאי, על אחת כמה וכמה כשלא מעורים בדינים, בדקויות בין המצבים ובדרישות הפרוצדוראליות.

אם אתם מוצאים את עצמכם תקועים בהליך, אם שילמתם כסף רב עד כה ואינכם רואים את הסוף, אם אתם אובדי עצות, צרו עימנו קשר בטלפון 03-6444500 לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות.