דרכון רומני לילדים

מאז כניסתה של רומניה לאיחוד האירופי, הפך הדרכון הרומני לפופולרי, כשרבים מהזכאים מבקשים לממש את זכאותם ולהוציא אותו. הוצאת דרכון רומני לילדים הפכה למבוקשת בעיקר בגלל היתרונות שבהחזקת אזרחות של מדינה באיחוד האירופי. מהן הסיבות לכך? וכיצד יש לפעול על מנת להוציא דרכון רומני לילדים?

היתרונות בהוצאת דרכון רומני לילדים

כולנו רוצים להבטיח לילדינו את הטוב ביותר. ולכן הורים רבים בוחרים בהוצאת דרכון רומני לילדים ע"מ לאפשר להם בראש ובראשונה את החופש לבחור. החזקתו של דרכון רומני, תאפשר לילדכם:

  • לימודים – דרכון רומני מאפשר ללמוד במוסדות ההשכלה באיחוד האירופי בחינם או בסבסוד משמעותי.
  • עבודה – הדרכון הרומני מאפשר גם חופש עבודה במדינות האיחוד האירופי מבלי להזדקק לאישורי עבודה.
  • מגורים – ניתן לגור באופן חופשי בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא צורך בויזה או הליך הגירה כלשהו.
  • הקמת עסק – הדרכון הרומני מאפשר גם הקמת עסק, רכישת נדל"ן ומונע מגבלות שקיימות על מי שאיננו אזרח רומני.

מעל הכל בוחרים הורים בהוצאת דרכון רומני לילדים מתוך הבנה שהדרכון יספק לילדים ביטחון, שקט נפשי ויכולת בחירה מתמדת ומהירה.

זכאות הוצאת דרכון רומני לילדים

בשנת 1991 חוקק חוק האזרחות הרומנית שתוקן לאורך השנים כמה וכמה פעמים. החוק מונה 3 מסלולים מרכזיים להשגת דרכון רומני:

המסלול הראשון הוא כמובן מי שנולד להורה בעל אזרחות רומנית. כל ילד כזה שנולד לבעל אזרחות רומנית זכאי לאזרחות רומנית בעצמו.

המסלול השני הוא אימוץ – כל ילד שאומץ על ידי הורה בעל אזרחות רומנית, זכאי גם כן לאזרחות רומנית.

המסלול האחרון הוא המסלול שדרכו לרוב פונים הישראלים להוצאת דרכון רומני לילדים – זהו מסלול שבו מעניקים אזרחות על פי בקשה – כלומר – החוק מונה מספר מצבים שאם הם מתקיימים, יש להעניק אזרחות רומנית למבקש. לא נמנה במסגרת מאמר זה את כל המצבים, אך נציין שאחד המצבים הנפוצים שעל בסיסו מוגשת הבקשה, היא מצב שבו האזרחות הרומנית נלקחה בעבר מההורים או נשללה. לעיתים האזרחות רדומה ולהורה מחזיק האזרחות אין כלל את המסמכים והתעודות.

לסיכום פרק זה, יש כיום 3 סוגי ילדים שזכאים לאזרחות רומנית:

  1. ילדים שעברו את גיל 18 וההורים שלהם או הוהרי הוריהם, הם ילידי רומניה שאזרחותם נשללה מהם בעבר. במצב זה ניתן לקבל חזרה את האזרחות שנשללה כולל הוצאת אזרחות רומנית לילדים.
  2. ילדים של הורים והורי ההורים, שהינם יוצאי רומניה ועלו לישראל בין 1950 לתחילת 1952, וכן מי שעלה לישראל ממחצית 1964 ועד סוף 1965. במקרה הזה כל הילדים הצאצאים זכאים לאזרחות בלי שיש הגבלה על מספר הדורות.
  3. ילדים של הורים או הורי הורים שנולדו ברומניה ואזרחותם נלקחה מהם, זכאים עד דור שלישי כולל לקבל אזרחות רומנית.

הליך הוצאת דרכון רומני לילדים

כפי שראיתם, הליך הוצאת דרכון רומני לילדים מורכב ומצריך טיפול מותאם לכל מקרה ומקרה. המשותף לכל הבקשות הוא הצורך באיסוף מסמכים כגון איתור תעודת הלידה של בעל האזרחות הרומנית ממנו שואבים שאר הילדים את אזרחותם, כמו כן יש להפיק תעודות יושר, אישורים מאומתים, העתק דרכון ואסופה של מסמכים תומכים המוגשים לטיפול הרשויות ברומניה.

האם אתם זכאים להוצאת דרכון רומני לילדים

משרדנו טיפל במאות רבות של בקשות במרוצת השנים. למשרד מחלקה רומנית הכוללת דוברים רומנים, מתרגמים, עורכי דין וכן שלוחה ברומניה המצויה בקשרים הדוקים עם הרשויות האמונות.

נשמח לבדוק את זכאות הוצאת דרכון רומני לילדים, ללא עלות ובאופן מקצועי.

צרו קשר לייעוץ ראשוני חינם וללא עלות בטלפון 03-6444500 או בטופס יצירת קשר הבא.  

דילוג לתוכן